Dieta na potencję – co jeść, żeby wzmocnić erekcję?

Dieta na potencję dla Panów powinna przede wszystkim zawierać składniki, które sprzyjają utrzymaniu odpowiedniej sprawności seksualnej. Mężczyźni zatem koniecznie muszą spożywać zdrowe tłuszcze, selen, cynk oraz witaminę D. Oddziałują one bowiem na poziom testosteronu, który z kolei jest odpowiedzialny za poziom atrakcyjności i popęd seksualny. 

NNKT – niezbędnie nienasycone kwasy tłuszczowe

Ze względu na rozległe właściwości coraz częściej nazywane są witaminą T. W skład niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych wchodzą kwasy tłuszczowe omega-9, omega-6, a także omega-3. Wszystkie charakteryzują się przeciwzapalnymi właściwościami. Bardzo istotne jest zachowanie właściwych proporcji omega-3 do omega-6, które powinny wynosić nie więcej niż 1:53. W celu uzyskania takiego stosunku konieczne jest włączenie do diety nasion, owoców morza, ryb oraz orzechów. Rekomendowane są przede wszystkim nasiona chia, konopne oraz siemię lniane. Z kolei z orzechów najlepszym rozwiązaniem będzie orzech włoski.

Cynk

Jeżeli dieta mężczyzny będzie miała niedobory cynku przyczyni się do spadku libido. Z kolei uzupełnienie wspomnianego składnika wpłynie na wzrost poziomu testosteronu. Efekt zostanie przez panów zauważony tylko wtedy, gdy niedobory zostaną uzupełnione. Liczne badania dowodzą, że osobom z właściwym poziomem cynku dodatkowa suplementacja nie da praktycznie żadnych korzyści. Warto również zaznaczyć, że bardzo duża liczba naturalnych afrodyzjaków to produkty, które są bogate w cynk. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim owoce morza, ostrygi orzechy, pestki, produkty pełnoziarniste czy morskie ryby.

Selen

Dieta na potencję powinna być także bogata w selen. Jest to bowiem bardzo silny przeciwutleniacz, który oddziałuje na wzrost odporności całego organizmu. Dodatkowo wspomaga wiązanie oraz przyczynia się do usunięcia z organizmu metali ciężkich. Nie wszyscy mają świadomość, że ponad połowa selenu w organizmie znajduje się w jądrach. W selen bardzo bogate są produkty morskiego pochodzenia takie jak ryby czy skorupiaki. Rekomendowane jest również włączenie do diety czosnku, nasion roślin strączkowych czy grzybów.

Kamagra

Panowie, którzy mają problemy z erekcją powinni również zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Występuje bowiem duże prawdopodobieństwo, że pomóc może przyjmowanie preparatu na potencję. Jedyny z leków cechujących się na rynku największą skutecznością jest Kamagra. Środek należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza. Kamagra dostępna jest bowiem w aptece wyłącznie na receptę.

Tekst napisany na podstawie https://www.aptekakamagra.pl/